מילווקי באקס

מילווקי באקס (באנגלית: Milwaukee Bucks) היא קבוצת כדורסל מהעיר מילווקי, ויסקונסין שבארצות הברית, המשחקת בליגת ה-NBA. הקבוצה היא חלק מהבית המרכזי, שבאזור המזרח.

היסטוריה

המילווקי באקס נוסדו בחודש ינואר 1968, כאשר ליגת ה-NBA העניקה זיכיון לחברת מילווקי פרופשיונל ספורט אנד סרוויס (Milwaukee Professional Sports and Services, Inc.), קבוצת משקיעים שבראשה עמדו ווסלי פבאלון ומרווין פישמן. השם באקס (איילים) הוצע על ידי אוהד בתחרות שמות לאור תכונותיו של האייל - זריזות, מהירות ויכולת ניתור. בחודש אוקטובר, שיחקו הבאקס את משחקם הראשון בליגת ה-NBA הסדירה נגד שיקגו בולס באולם המילווקי ארינה לפני קהל של 8,467 צופים. כמו קבוצות רבות לפניה גם עונתם הראשונה של הבאקס, 1968-69, הייתה קשה ולוותה במאבקים רבים. ניצחונם הראשון הגיע במחזור השישי נגד דטרויט פיסטונס, 134-118; בעונתם הראשונה נצחו הבאקס רק 26 משחקים. מאזנם של הבאקס באותה השנה זיכה אותם בהגרלה, באמצעות הטלת מטבע, עם קבוצת פיניקס סאנס, כדי לקבוע מי יזכה בבחירה הראשונה בדראפט הקרוב, דעת רוב הפרשנים הייתה כי הבחירה ראשונה של הדראפט בשנת 1969 תהיה לו אלסינדור מאוניברסיטת UCLA. הבאקס זכו בהגרלה, אך נאלצו לנהל מלחמה עיקשת נגד ליגת ה-ABA, שעלתה לגדולה באותה התקופה.

מדים

מדי המועדון הראשונים של המילווקי באקס היו מבוססים על מדי קבוצת בוסטון סלטיקס, כולל אותיות ומספרים. מדי משחקי החוץ הירוקים הציגו את שם המועדון וספרות השחקנים בלבן ועיטורם אדומים. מדי משחקי הבית הלבנים הציגו את כינוי הקבוצה ומספרי השחקנים בצבע ירוק עם עיטורים בצבע אדום; סכמת הצבעים התהפכה בעונת 1971-72. בעונת 1973-74, מדי משחקי החוץ של המועדון הציגו את השם מילווקי ואת מספרי השחקנים באדום עם עיטורים בצבע לבן; עונה לאחר מכן השתמש המועדון באותה הנוסחה גם למדי משחקי הבית. בעונת 1976-77 מדי משחקי החוץ שונו כך שהשם מילווקי הופיע באותיות גדולות בעוד מדי משחקי הבית נשארו כשהיו. מכנסי השחקנים הציגו את הכינוי באקס בצד רגל שמאל.בהווה מדי המועדון מילווקי באקס הם בצבע לבן עם פסים בצבע ירוק בצדדים.

כתבות מאתרים מובילים