לוס אנגלס לייקרס

לוס אנגלס לייקרס (באנגלית: Los Angeles Lakers) היא קבוצת כדורסל מקצועית מהעיר לוס אנגלס, קליפורניה שבארצות הברית. המועדון משחק בבית הפאסיפי שבאזור המערב בליגת ה-NBA. הלייקרס משחקים את משחקיהם הביתיים באולם הסטייפלס סנטר, אותו הם חולקים עם יריבתם העירונית לוס אנגלס קליפרס, קבוצת ההוקי קרח לוס אנגלס קינגס וקבוצת לוס אנגלס ספארקס מליגת ה-WNBA‏.הלייקרס הוא אחד מהמועדונים המעוטרים ביותר בהיסטוריה של ה-NBA עם 16 תוארי אליפות, והם מדורגים במקום השני במספר האליפויות הכולל, אחרי בוסטון סלטיקס, שמחזיקה ב-17 תוארי אליפות. כמו כן הלייקרס הוא המועדון בעל מספר ההופעות הגדול ביותר בגמר (31). באליפות האחרונה זכו הלייקרס בשנת 2010. החל משנת 2012, הערכת שוויו של הלייקרס היא הגבוהה ביותר על פי המגזין פורבס: שווי המועדון מוערך בכ-900 מיליון דולר.

היסטוריה

מועדון הלייקרס החל את דרכו בשנת 1946, כאשר בן ברגר ומוריס צאלפן ממינסוטה רכשו את מועדון כדורסל, שהתפרק זמן קצר לפני כן, דטרויט גמס מליגת ה-NBL מבעליו מאורי וינסטון תמורת 15,000 דולר.בשל כינויה של מדינת מינסוטה, "ארץ 10,000 האגמים", בחר המועדון, כמחווה למדינה, את השם לייקרס (אגמים).הליקרס שכרו את גון קונדלה כמאמן הראשי הראשון של המועדון

סמל ומדים

כינויים של לוס אנגלס לייקרס הגיע ממדינת מינסוטה בה שיחק המועדון בשנותיו הראשונות, כינויה של מדינת מינסוטה הוא "מדינת 10,000 האגמים" (באנגלית:Land of 10,000 Lakes)‏. צבעי המועדון הינם: סגול, זהב, ולבן.סמל המועדון מורכב משם הקבוצה, "לוס אנגלס לייקרס" (באנגלית: "Los Angeles Lakers") על גבי כדורסל בצבע זהב. למשחקי החוץ משתמשים הלייקרס במדים בצבע סגול, ומדים בצבע זהב משמשים למשחקי הבית. הלייקרס לובשים מדים בצבע לבן למשחקים המתקיימים בימי ראשון או בחגים.

כתבות מאתרים מובילים