אינדיאנה פייסרס

אינדיאנה פייסרס (אנגלית: Indiana Pacers) היא קבוצת כדורסל המשחקת בליגת ה-NBA מאינדיאנפוליס שבמדינת אינדיאנה. קבוצה חברה בבית המרכזי של האזור המזרחי. הפייסרס משחקים את משחקיהם הביתיים באולם בנקרס לייף פילדהאוס (קונסקו פילדהאוס לשעבר), אותו הם חולקים עם קבוצת הנשים של המועדון, אינדיאנה פיבר המשחקת בליגת ה-WNBA, המועדונים חולקים את אותו הבעלים הרב סיימון.

היסטוריה

 אינדיאנה פייסרס נוסדה בשנת 1967 כחברה בליגת ה-ABA (התאחדות הכדורסל האמריקנית), בה הם יצרו שושלת וזכו בשלוש אליפויות. בשנת 1976, עברו הפייסרס מה-ABA לליגת ה-NBA כאשר הסתיימה השושלת והשליטה של אינדיאנה והמועדון החל לדשדש. הפייסרס חזרו למסלול ההצלחה עם הגעתו של רגי מילר ולאחריה הופעה בסדרת הגמר של שנת 2000, הפייסרס לא זכו להצלחה רבה בפלייאוף, סובלים מארבע עונות רצופות מבלי הצליחו להעפיל למשחקי הפלייאוף עד שהצליחו שוב בשנת 2011.

האולם הביתי

האינדיאנה פייסרס משחקים את משחקי הבית שלהם בבנקרס לייף פילדהאוס (קונסקו פילדהאוס לשעבר), לשם עברו החל בשנת 1999. הבנקרס לייף פילדהאוס ממוקם בעיר התחתית של אינדיאנפוליס ומאכלס 18,165 למשחקי הכדורסל, האולם מארח גם הופעות רבות כמו גם את משחקיהן של הפייסרס ואינדיאנה פיבר. האולם הוא בבעלותה של עיריית אינדיאנפוליס, אינדיאנה ובנייתו החלה ב-22 ביולי,1997, האולם נחנך ב-6 בנובמבר 1999. הקונסקו פילדהאוס מארח גם את טורניר הכדורסל של ליגת ה-Big Ten, ואירח בשנת 2011 את הפיינל פור של טורניר הכדורסל של ה-NCAA לנשים. הפילהאוס נחשב לאחד מהאולמות הטובים ביותר בליגת ה-NBA. לפני שעברו לקונסקו פילדהאוס שיחקו הפייסרס במרקט סקוור ארינה, בין השנים 1974–1999, ובאינדיאנה סטייט פיירגראונד קולסאום (כיום ידוע כפפסי קולסאום), בין השנים 1967–1974.

כתבות מאתרים מובילים