מועדון יובנטוס

יובנטוס (Juventus, "נעורים" בלטינית) היא קבוצת כדורגל, אשר ממוקמת בטורינו שבפיימונטה. הקבוצה שיחקה בכל שנות קיומה בסרייה א, הליגה האיטלקית הראשונה, למעט בעונת 2006/2007. יובנטוס נחשבת לאחד המועדונים המצליחים ביותר בתולדות הכדורגל העולמי, והיא אחת ממייסדות ארגון ה G-14 שייצג את הקבוצות הגדולות באירופה מול אופ"א, ואחת ממייסדות ארגון המועדונים האירופאים שקם בהמשך.

היסטוריה

המועדון נוסד ב-1 בנובמבר 1897 בידי קבוצה של צעירים מבית הספר העל יסודי ע"ש מאסימו דאזליו בטורינו. מייסדי המועדון היו כולם בין הגילאים ארבעה עשרה לשבע עשרה.מעט מאוד מידע כתוב קיים לגבי הקמת הקבוצה, שכן באותה תקופה עיתוני איטליה לא נתנו לתחום הספורט מקום רב על פני העיתון. אחד ממייסדי המועדון, אנריקו קנפארי, כתב ספר בשנת 1914 המתאר את הולדת המועדון. על פי ספרו, המייסדים הצעירים חיפשו בלהט אחר שם למועדון. לאחר סיבוב של הצבעות נבחרו שלוש הצבעות מרכזיות - Società Via Fori, Società Sportiva Massimo D Azeglio ו-Sport Club Juventus (מועדון ספורט יובנטוס). השם האחרון נבחר

מדים וסמל הקבוצה

מדיה הראשונים של יובנטוס היו חולצה בצבע ורוד ומכנסיים שחורים, אך תוך זמן קצר החליפה את מדיה לחולצת פסים שחורים-לבנים, שהעניקה לה את הכינויים "ביאנקונרי" ו"הזברות" ומאז מזוהה עם יובנטוס בכל העולם. פסי השחור-לבן גם הוכנסו בסמל המועדון. כיום מדי א של יובנטוס כוללים את חולצת הפסים המסורתית ומכנסיים שחורים או לבנים. מדי ב של יובנטוס משתנים מידי כמה עונות.

כתבות מאתרים מובילים