מילון מונחים

אתרי המלצות

אתרי המלצות ברשת הם המלצות למשחקי ווינר ליין המבוססות על המלצות שקיימות באתרי אינטרנט ברחבי הרשת. רק ההמלצות הרלוונטיות להימורי ווינר ליין בישראל יפורסמו. אתר בנקרים יפרסם את סטטיסטיקת הפגיעות של ההימורים בפועל. בנקרים אינה אחראית לנכונות המידע. אין לראות במידע זה משום המלצה כלשהי למשלוח טופס , לרבות בדבר אופן מילוי הטפסים.

בעיטות הכרעה

בקטגורית ענף הכדורגל, במפעלים מסוימים, נהוג כי אם בתום 90 דקות או 120 דקות, לא מושגת הכרעה והמשחק הסתיים בשוויון, הקבוצות בועטות בעיטות הכרעה מ- 11מטרים על מנת לקבוע מי תנצח בתחרות. בעיטות ההכרעה לא נחשבות לצורך הניחוש הנכון, אלא אם נקבע אחרת במפורש בהערות לתחרות מסוימת בווינר ליין .

בעיטת פתיחה

הימור על קבוצה שתפתח את המשחק. סימון 1 לקבוצת בית ו-2 לקבוצה האורחת.

גרף תשואה

תצוגה גרפית של תשואת הביצועים של ההימורים שהסתיימו ויש עבורם תוצאת סיום.

דאבל (D)

משמעו שניתן להמר על המשחק בצירוף של תחרות נוספת שמסומנת ב-D או באות S.

היסטוריה וסטטיסטיקה

בהיסטוריה וסטטיסטיקה ניתן לקבל את כל ההימורים שבוצעו בעבר וקיים עבורם תוצאה סופית. בחלק זה ניתן לקבל את אחוזי הפגיעה ותשואת סך ההימורים לתקופה נבחרת.

הנדי קאפ (יתרון)

במידה וצד מסוים בתחרות נחשב כעדיף, טוטו-ווינר ליין יכולה לתת לצד ה"חלש" יתרון שיתוסף לתוצאה שהושגה בפועל בסיום התחרות. לדוגמא: מכבי ת"א – הפועל כפר סבא (1+). שער היתרון יתוסף לתוצאה הסופית, כך שאם מכבי ת"א ניצחה בסיום התחרות בתוצאה 1-2, הרי התוצאה בהימור זה תהיה 2-2.

ווינר 16

המשחק הכי ותיק של מועצת ההימורים והיה למוביל בקרב המהמרים במשך שנים ארוכות. בכל שבוע מפורסמת באתר (תחת קטגורית ווינר 16) רשימה של 16 משחקים ועל המשתתפים לנחש נכון את התוצאות של כל 16 המשחקים (בשיטת ניחוש של 1, X 2,. במשחק יש 5 דרגות פרס, כך שגם מי שמנחש 12 ניחושים נכונים בלבד, יכול לזכות בפרס כספי. הפרס הראשון במשחק זה הוא מצטבר ובמידה ואין מנחש 16 ניחושים הפרס עובר לשבוע הבא אחריו.

ווינר מחצית

בכל שבוע מפורסמת באתר (תחת קטגורית ווינר מחצית) רשימה של 14 משחקים ועל המשתתפים לנחש נכון את התוצאות המחצית של כל 14 המשחקים (בשיטת ניחוש של 1, X 2,. הפרס הראשון במשחק זה הוא מצטבר ובמידה ואין מנחש 14 ניחושים הפרס עובר לשבוע הבא אחריו.

ווינר עולמי

במשחק זה מתפרסמות מדי שבוע בין 4-1 רשימות בנות 15 משחקים מרחבי העולם. על המשתתפים לנחש את התוצאות של המשחקים (בשיטת ניחוש של 1,X,2), כאשר במשחק הזה בכל פעם יש פרס ראשון ומי שמנחש את מספר הניחושים הנכונים הרב ביותר לוקח את כל הקופה. במשחק יש 3 דרגות פרס.

טפסים פתוחים

טפסים פתוחים הם למעשה מסמך שנועד על מנת לראות את כלל ההימורים הפתוחים להימור שניתן עדין להמר עליהם והימורים שבוצע עליהם הימור אבל טרם נקבע תוצאת הסיום.

טרם נקבע

בתחרויות מסוימות בטופס הווינר ליין, מופיע המושג טרם נקבע (או ט.נ.). המשמעות היא שבעת פרסום התוכניה באתר טרם נקבעו היחסים או אפילו הקבוצות שיופיעו בתחרות זו והם יוזנו בשלב מאוחר יותר.

יחס זכייה

יחס הזכייה הינו המושג שממנו ניתן לדעת בכמה יזכה מנחש אם הימר נכון על תוצאה מסוימת.

יחס זכייה 1.00

במידה והימור מבוטל במשחק הווינר ליין ( Winner) הוא מקבל יחס זכייה של 1.00, שמשמעותו הוא שכל תוצאה שסומנה תיחשב כתוצאה נכונה. אם צירוף הניחושים, ובתוכם הניחוש המבוטל אינם מזכים את המשתתף בזכייה - לא יוחזר סכום ההשתתפות.

ליין

משחק המוביל של משפחת ה- Winner ומשחק ההימורים הפופולארי ביותר בישראל. יש לבחור בין משחקים מתוך תוכנית המשחקים .ניתן לשחק כל יום ואף מספר פעמים ביום.

מדד מומנטום

זהו  מדד שמייצג  רצף ניצחונות או הפסדים של כל אחת מהקבוצות או השחקנים המתמודדים אחד מול השני. המדד משקלל את רצף הניצחונות, הפסדים  ותיקו (אם קיים) של כל אחת מהקבוצות או השחקנים ומציג מספר המשקף את המומנטום של  קבוצה או שחקן מול הקבוצה או השחקן השני. ככל שהמספר גדול יותר (מספר חיובי גדול יותר)  זה מעיד שהסיכוי  שהקבוצה הביתית או השחקן בצד ימין של הטופס (טניס)  תנצח , וככל שהמספר קטן יותר (מספר שלילי גדול יותר) זה מעיד שהקבוצה האורחת או השחקן בצד שמאל של הטופס תנצח

מדד עוצמה

זהו  מדד שמייצג  את סיכום  הפרש השערים שהבקיע ומנגד ספגה  כל קבוצה מהקבוצות המתמודדים אחד מול השני בהימור הספציפי (כאשר אם הענף הוא  כדורסל אז זה יהיה  הפרש נקודות, בייסבול הפרש ריצות). המדד משקלל את סך ההפרש השערים של כל קבוצה  ומציג מספר המשקף את העוצמה בשערים  של  קבוצה אחת אל מול  הקבוצה השנייה. ככל שהמספר גדול יותר (מספר חיובי גדול יותר)  זה מעיד שהסיכוי  שהקבוצה הביתית תנצח , וככל שהמספר קטן יותר (מספר שלילי גדול יותר) זה מעיד שהקבוצה האורחת תנצח. 
 

מדד שערים

זהו  מדד שמייצג  את סיכום  ממוצע  כל השערים שהבקיע וספגה  כל קבוצה מהקבוצות המתמודדים אחד מול השני בהימור הספציפי (כאשר אם הענף הוא  כדורסל אז זה יהיה  סיכום  נקודות, בייסבול סיכום ריצות). המדד משקלל את סך השערים  שהבקיע וספגה של כל קבוצה  ומציג מספר המשקף את ממוצע השערים של שני הקבוצות יחד למשחק בודד אחד

משתמשים

משתמשים אלא הם אותם משתמשים אשר מעלים את המלצותיהם באתר ועליהם ניתן לבצע מעקב . אתר בנקרים יפרסם את סטטיסטיקת הפגיעות של ההימורים בפועל. בנקרים אינה אחראית לנכונות המידע. אין לראות במידע זה משום המלצה כלשהי למשלוח טופס , לרבות בדבר אופן מילוי הטפסים.

משתמשים וריטואלים

משתמשים וריטואלים הם המלצות למשחקי ווינר ליין המבוססות אך ורק על סטטיסטיקה בלבד. כל משתמש מתבסס על מסד נתונים שונה שעליו נערכות הבדיקות הסטטיסטיות, וכאשר מתגלה תבנית שמתאימה להגדרות ההימור תפורסם ההמלצה. אתר בנקרים ידרג את המשתמשים הוירטואליים על בסיס ביצועיהם בפועל. בנקרים אינה אחראית לנכונות המידע. אין לראות במידע זה משום המלצה כלשהי למשלוח טופס , לרבות בדבר אופן מילוי הטפסים.

מחצית

תחרות במסגרת הווינר ליין שבה צריך לנחש את תוצאת המחצית הראשונה בלבד.

מעל/מתחת

ווינר ליין בוחרת אלמנט מסוים מהמשחק כגון: שערים, נקודות, קרנות, אחזקת כדור, שלשות וקובעת לו ערך מספרי מפריד. על המשתתף לנחש אם האלמנט שניתן יקרה יותר או פחות.

נעקבים

אתר בנקרים מאפשר לבצע הימור על משחקי הווינר ליין הקיימים במערכת ולאחר מכן לשתף את ההימור עם משתמשים אחרים. אותם משתמשים יכולים למעשה לעקוב אחרי פעילות אותו מומחה שאחריו ביקשו לעקוב. כאשר מופיע מספר ליד קוביית נעקבים , זה למעשה מספר המומחים שאחריהם אני עוקב. לחיצה של המספר מאפשרת לי לראות את הרשימה המלאה. בנקרים אינה אחראית לנכונות המידע. אין לראות במידע זה משום המלצה כלשהי למשלוח טופס , לרבות בדבר אופן מילוי הטפסים.

סינגל (S)

משמעו שניתן להמר על המשחק ללא צירוף של תחרות נוספת.

עוקבים

אתר בנקרים מאפשר לבצע הימור על משחקי הווינר ליין הקיימים במערכת ולאחר מכן לשתף את ההימור עם משתמשים אחרים. אותם משתמשים יכולים למעשה לעקוב אחרי פעילות אותו מומחה שאחריו ביקשו לעקוב. כאשר מופיע מספר ליד קוביית העוקבים , זה למעשה מספר המשתמשים שעוקבים אחרי פרסומי ההמלצות והטפסים הפתוחים של המומחה. לחיצה של המספר מאפשרת לי לראות את הרשימה המלאה. בנקרים אינה אחראית לנכונות המידע. אין לראות במידע זה משום המלצה כלשהי למשלוח טופס , לרבות בדבר אופן מילוי הטפסים.

צירופים אסורים

צירוף של שני יחסים או יותר שלא ניתן לשחק עליו במערכת.

רמת בטחון

רמת ביטחון הוא מספר שנועד על מנת לבטא משקל של ההימור הנוכחי מול הימורים אחרים. רמות הביטחון מחולקות ליחידות של בין 10 ל-100 כאשר כל יחידת ביטחון היא למעשה "הסיכון" שהמומחה מוכן לסכן בהימור הנוכחי. במידה וההימור לא פגע , יפסיד המומחה את כל סכום רמות ביטחון שבחר , ואם פגע בהימור , יוכפלו כל רמות הביטחון בתשואה של ההימור . בסופו של תהליך סך רמות הביטחון שהשיג המומחה מוצגות בשורת הרווח וההפסד , כאשר התשואה הכוללת של המומחה היא סיכום של התשואה שהשיג בכל הימור כפול מספר יחידות רמות ביטחון שבחר לאותו הימור. (אם להקביל לעולם הווינר , זהו סכום הכסף בפועל שהמומחה מוכן לסכן בהימור שלו כאשר במקום כסף אמיתי שהוא מהמר בווינר , באתר בנקרים הוא מסכן יחידות רמות ביטחון) .

באתר בנקרים יכול המומחה לבחור בין 10 רמות של ביטחון החל מרמת בטחון מנמלית (10) ועד רמת ביטחון מקסימאלית (100).

שינוי יחסי ליין

יחסי הזכייה של תחרות מסוימת נתונים לשינוי על פי שיקול דעתה של טוטו-ווינר. בכל מקרה, היחס הקובע יהיה זה המופיע בנתוני המחשב המרכזי בעת קבלת ההימור.

שעת סגירת הימור

בכל תחרות במשחק הווינר ליין, מצוינת שעת תחילת התחרות בפועל. שעת סגירת התחרות להימור, כלומר, המועד האחרון בו ניתן להמר על התחרות יהיה בדרך כלל חמש דקות לפני תחילת התחרות בפועל.

תוכניה

מסמך שמתפרסם מספר פעמים בשבוע על ידי מועצת ההימורים אשר מכיל את רשימת משחקי ההימורים שניתן להמר עליהם . מטרת התוכניה לידע את המהמרים המשתתפים בהימורי הווינר ליין בדבר המשחקים הפתוחים להימור.

הרשמה לניוזלטרס