באחד המשחקים הכי טובים עד כה בשלב הבתים, שווייץ הוכיחה שוב שבכל מה שקשור לאופי, היא מלכת הטורניר, אחרי שחזרה מפיגור 1:0 בפעם השנייה בטורניר והצליחה לנצח 1:2 את נבחרת סרביה הנהדרת שהייתה עדיפה עליה ברוב שלבי המשחק.
הסרבים פתחו את המשחק בסערה וכבר בדקה ה-5 אלכסנדר מיטרוביץ’ העלה אותם ליתרון. השער המוקדם לא גרם לחבורה של מלאדן קראסטיץ’ להוריד את הרגל מהגז וחניכיו שטפו את המגרש ולא נתנו לשווייצרים לנשום. דושאן טאדיץ’ ומיטרוביץ’ עשו ככל העולה על רוחם, אך לא הצליחו למצוא את הרגל המסיימת שתגדיל את היתרון שלהם.
שחקניו של ולדימיר פטקוביץ’ כנראה הבינו במחצית, שאם הם לא מתעשתים ומתחילים לשחק יותר טוב, המקום שלהם על הטיסה הביתה כמעט מובטח, ואל המחצית השנייה עלתה נבחרת אחרת. הסרבים עוד המשיכו להחמיץ וכמו בקלישאה העתיקה מי שלא כובש – סופג, שילמו על כך בריבית, כאשר גרניט ג’אקה עם פצצה אדירה לחיבורים וג’ארדן שאקירי עם שער דרמטי בדקה ה-90, דאגו להפוך את התוצאה ולהעניק את שלוש הנקודות לנבחרתם.
על אף ההפסד הכואב, הנבחרת מהבלקן הרשימה והציגה כדורגל שוטף והתקפי, אך נמצאת עכשיו עם הגב אל הקיר, כאשר במחזור האחרון של בית מספר 5, היא תפגוש את נבחרת ברזיל, בקרב ישיר על העלייה לשמינית הגמר. מנגד, השווייצרים אמנם התקרבו לשלב הבא, אך צריכים לעשות בדק בית בכל הנוגע לפתיחה החלשה שלהם בשני המשחקים הראשונים בטורניר.
המשחק היה טעון מאוד מכיוון שרבים מהשחקנים בסגל של נבחרת שוויץ מגיעים ממשפחות ממוצא אלבני שנפלטו מקוסובו, כששני כובשים השערים, גרניט ג’אקה וג’רדאן שאקירי, הגיעו ממשפחות שסבלו רבות מהמשטר בסרביה.אביו של ג’אקה נכלא בכלא בגלל מחאות נגד הממשלה ביוגוסלביה בשנות ה-80, ונשלח ל-6 שנים לכלא. הוא ואחיו טאולנט, שחקן נבחרת אלבניה, נולדו בבאזל לאחר שמשפחתם ברחה מהמלחמה האכזרית בקוסובו, והשיוך הלאומי של שניהם תמיד היה שנוי במחלקות.
ג’רדאן שאקירי מצידו, אולי השחקן השוויצרי הבולט ביותר בשנים האחרונות, נולד במזרח קוסובו, גם הוא למשפחה ממוצא אלבני, ונאלץ לעזוב יחד עם משפחתו לשוויץ כשהיה צעיר כדי להימלט מהעינויים אותם עברו האלבנים-קוסוברים באותם שנים. הוא השאיר מאחוריו חברים רבים שלא היו ברי מזל כמוהו.
שאקירי עצמו, שעלה לשחק כשהוא נועל נעל אחת עם דגל שוויץ ונעל אחת עם דגל אלבניה
 

תגובות גולשים

תקצירי משחקים

תקצירי משחקים נבחרים

כתבות אחרונות

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

הצטרף לרשימת התפוצה וקבל עדכונים בזמן אמת לכתובת הדוא"ל שלך.

הרשמה לניוזלטרס