יום המשחקים האחרון של שלב שמינית הגמר במונדיאל  עם הקרב בין שבדיה לשווייץ, שנפגשו בסנט פטרסבורג, והחמיצו לא מעט, עד שאמיל פורסברג הכריע את המשחק וכבש את שער הניצחון בדקה ה-66 בדרך ל-0:1 עד לרבע הגמר, לראשונה מאז מונדיאל 1994 בארצות הברית.
המשחק הראשון אי פעם בין הנבחרות בטורניר גדול, וה-29 בסך הכל, כאשר הניצחון האדום האחרון קרה באוקטובר 1994 תחת הדרכתו של רוי הודג’סון. השבדים, שהצליחו להקדים את גרמניה ואת מקסיקו, אותה הביסה 0:3 מרשים במחזור השלישי של שלב הבתים בדרך, אולי, להופעה ראשונה בגמר מאז הטורניר ב-1958 אותו אירחה.
החבורה של ולדימיר פטקוביץ’ שלא נוצחו בטורניר עד כה, פתחו טוב יותר את המשחק באצטדיון קרסטובסקי, אבל לא היו מדויקים בהזדמנויות הבודדות אליהם הגיעו, כשג’רדאן שאקירי לא הצליח להזין את חבריו ובלרים דזמאילי החטיא מתוך רחבת החמש. מנגד, הצהובים-כחולים של יאנה אנדרסון היו עדיפים במחצית הראשונה והתקרבו לכיבוש מספר פעמים, אך מרקוס ברג ואלבין אקדל לא היו חדים והחמיצו והחמיצו.
פתיחת המחצית השנייה הייתה שייכת לאדומים, שכמו שעון שווייצרי החלו לתקוף בקדחתניות והפעילו לחץ, אך כזה שלא נשא פרי. הקהות בחלק הקדמי של נבחרת שווייץ הייתה בעוכריה, כשהיריבה הענישה בדקה ה-66. פורסברג, קשרה של רד בול לייפציג, הרשית בעזרתו האדיבה של מנואל אקאנג’י מבורוסיה דורטמונד. בעוד החבורה של פטקוביץ’ החלה לחפש שער שוויון, שבדיה שמרה על היתרון שלה והעפילה לשלב שמונה האחרונות. בתוספת הזמן (90+3), מרטין אולסון הוכשל ברחבה על ידי מיכאל לאנג, שהורחק בכרטיס אדום, כשדאמיר סקומינה סימן לפנדל, אותו ביטל מיד בשל ה-VAR.
 

תגובות גולשים

תקצירי משחקים

תקצירי משחקים נבחרים

כתבות אחרונות

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

הצטרף לרשימת התפוצה וקבל עדכונים בזמן אמת לכתובת הדוא"ל שלך.

הרשמה לניוזלטרס