אחרי ההדחה המפתיעה של נבחרת גרמניה כבר בשלב הבתים, נבחרת קרואטיה סומנה כמועמדת המובילה להגיע לגמר המונדיאל מהצד ה”נוח” של שמינית הגמר. הקרואטים, שהביסו 0:3 את ארגנטינה בבית 4, הגיעו כפייבוריטים למשחק מול נבחרת דנמרק, אך רק לאחר 1:1 בתום 120 דקות ודו-קרב פנדלים עלתה נבחרת המשבצות לרבע הגמר שם תפגוש את המארחת רוסיה.
מי שהפך לגיבור של הקרואטים הוא השוער דניאל סובאשיץ’, שעצר שלושה פנדלים בדו-קרב ולמרות תצוגה אדירה של קספר שמייכל בשער של הדנים, כולל עצירת פנדל של לוקה מודריץ’ לקראת תום ההארכה, סובאשיץ’ היה זה שאמר את המילה האחרונה והעלה את קרואטיה לרבע.
בעיתון הקרואטי “יוטרני ליסט” נמרחה תמונתו של השוער על השער ונכתב: “סובאשיץ’ המחסום של קרואטיה”. בעיתון “SN” התמקדו בתמונה של הקהל, אך לא שכחו לכתוב על הקרב במרכז השדה בין מודריץ’ לכריסטיאן אריקסן, שלא בלט ואף החטיא פנדל. בעיתון “סלובודנה דלמציה” הציבו את סובאשיץ’ ומודריץ’ על השער וכתבו על השוער: “שיגר אותנו הלאה ברוסיה”.
מודריץ’ ניסה להסביר את מה שקרה: “היה חם מאוד והיה קשה מאוד לרוץ. לקחתי קשה את החמצת הפנדל בגלל שניסיתי כל הבוקר ללמוד איך להבקיע בפנדל מול קספר שמייכל ואיך להכניע אותו”.
 
 

תגובות גולשים

תקצירי משחקים

תקצירי משחקים נבחרים

כתבות אחרונות

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

הצטרף לרשימת התפוצה וקבל עדכונים בזמן אמת לכתובת הדוא"ל שלך.

הרשמה לניוזלטרס