נבחרת צרפת עשתה צעד משמעותי אולי לעבר סגירת מעגל של 20 שנה עם זכייה בגביע העולם אחרי שגברה 0:2 על אורוגוואי העיקשת, שהולכת הביתה עם לא מעט מחמאות ומהווה דוגמה לנבחרת מחוברת וקבוצתית. החבורה של דידייה דשאן, שזכה כקפטן הטריקולור בתואר וכעת מחפש כמאמן, שוב הציגה את הפוטנציאל העצום שטמון בה כשהייתה פשוט גדולה הערב על התכולים.
עם סגל עמוס בכוכבים ואין ספור ציפיות, הטריקולור עשו צעד משמעותי לעבר החלום הגדול וחזרו למעמד חצי הגמר אחרי 12 שנים, אז זה נגמר בידיים ריקות והפסד בגמר, בתקווה לסוף אחר מצדם. בצד המאוכזב, אוסקר טבארס ונבחרתו פשוט היה חסרי פתרונות ללא אדינסון קבאני, הכוכב הגדול של הנבחרת, כשלואיס סוארס התקשה להסתדר מול ההגנה הבצורה של הלבנים.
אמנם, השערים של רפאל וראן (40) ואנטואן גריזמן (61) לא היו מרשימים יתר על המידה והגיעו גם בעזרת טעויות של החבורה הדרום אמריקאית, אך מהפתיחה הצרפתים הציגו עליונות כמעט מוחלטת בכל פרמטר. הפעם קיליאן אמבפה היה במשחק בינוני, אך גריזמן עם שער ובישול והוגו לוריס עם הצלה פשוט ענקית במצב של 0:1, נתנו לדשאן את הכרטיס לשלב הבא.
אחרי 40 דקות בשליטת הצרפתים, כדור חופשי של גריזמן מצא את וראן שהמשיך בנגיחה לרשת. ארבע דקות מאוחר יותר מרטין קאסרס כבר החל לחגוג, אך הנגיחה שלו נעצרה על ידי התעופפות מדהימה של לוריס. בחצי השני הקצב מעט דעך, אך אז גריזמן (61) בעט כדור לא חזק למרכז השער ופרננדו מוסלרה שמט ברשלנות לשערו ונתן את האות לתחילת החגיגות הצרפתיות.
 

תגובות גולשים

תקצירי משחקים

תקצירי משחקים נבחרים

כתבות אחרונות

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

הצטרף לרשימת התפוצה וקבל עדכונים בזמן אמת לכתובת הדוא"ל שלך.

הרשמה לניוזלטרס