בתום קרב מותח מאד על הדשא באצטדיון קרסטובסקי שבסנט פטרסבורג, הגיעה עולה ראשונה לגמר מונדיאל 2018 – צרפת. הטריקולור גברו 0:1 על בלגיה בחצי הגמר הראשון ויפגשו בגמר הגדול ביום ראשון את המנצחת בחצי הגמר השני בין אנגליה וקרואטיה.
החבורה הכשרונית של דידייה דשאן הצליחה לעמוד במבחן הגדול ביותר שלה עד כה באליפות, ולאחר שגברה בשמינית הגמר 3:4 על ארגנטינה וברבע הגמר 0:2 על אורוגוואי, הצליחה לגבור גם על הבלגים הנהדרים ועלו לגמר ראשון מאז מונדיאל 2006, אז ספגו הפסד כואב בפנדלים מאיטליה במשחק שזכור בעיקר בשל אותה נגיחה מפורסמת של זינדין זידאן במרקו מטראצי.
כעת, לטריקולור, שעלו לגמר השלישי בתולדותיהם, יש הזדמנות אמיתית להוסיף כוכב שני מעל לסמל הנבחרת ולשחזר את ההישג האדיר של הכדורגל הצרפתי עם זכייה שנייה בתולדותיהם במונדיאל 20 שנה בדיוק לאחר הזכייה ההיסטורית במונדיאל 1998 שנערך בצרפת, אז ניצחו הצרפתים 0:3 את ברזיל במעמד הגמר.
מנגד, הבלגים של רוברטו מרטינס ייאלצו להסתפק במחמאות בלבד ולמרות ההפסד הכואב בחצי הגמר, יוכלו לשפר את הישג השיא של הכדורגל הבלגי במונדיאל אם ינצחו בקרב על המקום השלישי, כאשר עד כה הישג השיא של בלגיה בגביע העולם הוא הגעה למקום הרביעי במונדיאל 1986 במקסיקו.
 

תגובות גולשים

תקצירי משחקים

תקצירי משחקים נבחרים

כתבות אחרונות

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

הצטרף לרשימת התפוצה וקבל עדכונים בזמן אמת לכתובת הדוא"ל שלך.

הרשמה לניוזלטרס