המונדיאל הולך ומתקרב בצעדי ענק, וזה הזמן לבדוק את תמונת המצב  של כל נבחרת שתשתתף במונדיאל הקרוב. אתר בנקרים מעלה סקירה כללית של נבחרת אחת אשר משתתפת במונדיאל, כאשר מצורף סרטון קצר שמתאר  את הדרך של הנבחרת למונדיאל.
בפוסט היום אנו עם הצגת נבחרת מצרים.
נבחרת מצרים הוגרלה לבית עם המארחת רוסיה אורוגוואי ןערב הסעודית, בית יחסית מאד נוח עם שני נבחרות חלשות יחסית (ערב הסעודית ורוסיה)
לאחר 28 שנות היעדרות, חוזרת נבחרת הפרעונים לבמה הגדולה בעולם. המלך הבלתי מעורר של הכדורגל המצרי, ואולי הדמות הכי נערצת במצרים  מוחמד סלאח יעלה עם המון ציפיות וניסיון לעלות את מצרים לשמינית גמר גביע העולם מבית שכאמור מאד נוח
בסה”כ לפני כן מצרים העפילה רק לשני מונדיאלים. היא הופיעה במונדיאל השני ב-1934 באיטליה אחרי שגברה במוקדמות על לא על אחרת מאשר נבחרת  ישראל, שנקראה אז נבחרת ארץ ישראל-פלסטינה. המשחק הראשון בתולדות הנבחרת, שהסתיים ב-1-7 בקהיר, ו-1-4 בגומלין. המונדיאל שוחק אז בלי בתים, רק בשיטת נוקאאוט.
הטורניר המשמעותי יותר עבור המצרים הגיע כעבור 56 שנים ב-1990, אשר הוכיח  שמצרים קבוצה בהחלט ראויה למעמד גביע העולם. היא הוגרלה לבית קשה ביותר עם הולנד, אלופת אירופה, אנגליה ואירלנד, במה שהפך לאחד הבתים המענינים בתולדות הטורניר. מצרים הדהימה את הולנד וכפתה עליה 1-1 במשחק הראשון עם פנדל מאוחר של מאג’די אבדלחאני, ולאחר מכן השיגה 0-0 מול אירלנד. הקבוצות הגיעו למחזור האחרון כשכל המשחקים הסתיימו בתיקו, כשתיקו נוסף מול אנגליה עשוי היה לתת למצרים מקום בשמינית הגמר, אבל שער של איאן רייט קבע 0-1 והשאיר את המצרים בבית. מאז מצרים נכשלת פעם אחר פעם להעפיל למונדיאל, למרות שהצליחה לזכות ב-4 אליפויות אפריקה מאז. הפרעונים מקווים שבזכות מוחמד סלאח, המונדיאל הקרוב יהיה בלתי נשכח עבורם ולפחות יצליחו להשיג ניצחון ראשון בתולדותיהם, וכאמור כאשר רוסיה החלשה עם ערב הסעודית המשימה של העפלה היסטורית לשמינית גמר גביע העולם בהחלט ראלית.
 

תגובות גולשים

תקצירי משחקים

תקצירי משחקים נבחרים

כתבות אחרונות

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

הצטרף לרשימת התפוצה וקבל עדכונים בזמן אמת לכתובת הדוא"ל שלך.

הרשמה לניוזלטרס