הגביע העולמי 2018 קיבל היום  חותמת רשמית שהוא אחד הגדולים בהיסטוריה, עם הפתעה מדהימה: נבחרת גרמניה הודחה כבר בשלב המוקדם, אחרי שהפסידה 2:0 לדרום קוריאה הצנועה, סיימה את בית 6 במקום האחרון והצטרפה לרשימה לא מכובדת של אלופות עולם שהולכת הביתה בסיום הסיבוב הראשון (צרפת, איטליה וספרד).
המחצית הראשונה לא התעלתה לרמה גבוהה. הגרמנים שלטו יותר בכדור, אבל לא הצליחו לייצר מצבים של ממש ליד השער. בצד השני, דווקא יונג מין סון היה הכי קרוב לשער, אבל בעיטה שלו מחוץ לרחבה פספסה במעט את המסגרת. במחצית השנייה קיבלנו את אותה תבנית משחק. אלופת העולם החזיקה יותר בכדור, אבל לא הצליחה למצוא את הרשת, כשהחלוצים טימו ורנר ומריו גומז המחליף לא היו מספיק חדים בפעולה האחרונה.
שתי דקות בתוך תוספת הזמן ערבוביה ברחבה הסתיימה בהרחקה לא טובה של טוני קרוס ישר ליונג וון קים, שהרשית מקרוב. כל הגרמנים עלו למעלה כדי להשוות, כולל השוער מנואל נוייר, אבל הם ספגו את השער השני בדקה ה-96, כשיונג מין סון מטוטנהאם רץ חצי מגרש לבד וגלגל מול שער ריק פנימה. הדרום קוריאנים אמנם לא יהיו בשלב הבא (שבדיה ומקסיקו עלו מהבית), אבל הם הביאו הרבה כבוד למדינה מאסיה ורשמו את אחד הניצחונות הגדולים בתולדות הנבחרת שלהם.
האמת, יואכים לב יכול להאשים רק את עצמו. המאמן בחר להשאיר בבית את השחקן הגרמני אולי הכי טוב, לירוי סאנה ממנצ’סטר סיטי ולפתוח בשער עם נוייר שחזר מפציעה ארוכה ולא עם מארק-אנדרה טר שטגן, ששיחק כל העונה בברצלונה. גם מריו גצה, שהביא ללב את הגביע העולמי בגמר של 2014 עם גול בתוספת הזמן, לא נכלל בסגל. החלטות לא מובנות על גבול המוזרות. סביר להניח שעכשיו הוא אוכל את הלב.
 
 

תגובות גולשים

תקצירי משחקים

תקצירי משחקים נבחרים

כתבות אחרונות

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

הצטרף לרשימת התפוצה וקבל עדכונים בזמן אמת לכתובת הדוא"ל שלך.

הרשמה לניוזלטרס