נבחרת בלגיה הבטיחה מעשית את עלייתה לשמינית גמר המונדיאל אחרי 2:5 גדול על נבחרת טוניסיה שהצטרפה למצעד הנבחרות הערביות המאכזבות והודחה רשמית מהטורניר. אחרי שהבלגים התקשו מול הפנמים במחזור הפתיחה אך ניצחו 0:3, הפעם לא היה ספק לרגע לגבי זהות המנצחת. אדן הזאר כבש בפנדל כבר אחרי שש דקות ורומלו לוקאקו השלים צמד עוד לפני המחצית כדי להשתוות לרונאלדו כמלך שערי הטורניר עם ארבעה. דילן ברון צימק בתווך אך הוחלף ונפצע והזאר השלים צמד משלו (51) אחרי בישול נהדר של אלדרווירלד. מישי בטשואיי המחליף קינח עם החמישי בדקה ה-90 אחרי שלוש החמצות גדולות שלו, וחאזרי המתיק מעט את גלולת ההפסד עם שער ממש על הבאזר לטוניסאים.
בניגוד לרוב הנבחרות החזקות אחרות, בלגיה עמדה בציפיות עם כדורגל שהיום לפחות היה סוחף והתקפי. יחד עם זאת, אי אפשר להתמוגג יותר מהכדורגל הבלגי גם לאור העובדה שהיא שיחקה מול יריבות חלשות מאוד וגם לאור מה שקרה רק לפני שנתיים, אז היא כבשה שלישיות ורביעיות מול אירלנד והונגריה והודחה ברבע הגמר היורו על ידי וויילס הקטנה. בכל מקרה, ביום חמישי נקבל קנה מידה רציני יותר ליכולת של הבלגים שיפגשו את אנגליה בקרב על ראשות הבית.
וטוניסיה? אחרי האכזבות של ערב הסעודית, מצרים ומרוקו, הטוניסאים ממשיכים את הטורניר החלש של הנבחרות הערביות, והנבחרת תנסה להסתפק בניצחון ניחומים על פנמה בקרב בין נמושות הבית במשחקן האחרון.
 

תגובות גולשים

תקצירי משחקים

תקצירי משחקים נבחרים

כתבות אחרונות

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

הצטרף לרשימת התפוצה וקבל עדכונים בזמן אמת לכתובת הדוא"ל שלך.

הרשמה לניוזלטרס