אחרי ההשפלה הכואבת בקרואטיה בשבוע שעבר והאכזבה הגדולה באלוף האלופים בשבת, הפועל באר שבע הצליחה להחזיר קצת מהכבוד העצמי עם 2:2 במשחק הגומלין מול דינמו זאגרב (7:2 בסיכום הכללי), אך למרות זאת, השלימה עונה שלישית ברציפות בה חלום שלב הבתים של ליגת האלופות מתנפץ לו, כשהפעם זה הגיע כבר בסיבוב המוקדמות השני. בעקבות ההפסד בצמד המפגשים, הדרומיים נשרו לסיבוב השלישי של  מוקדמות הליגה האירופית, שם תחכה בסבירות גבוהה אפואל ניקוסיה, שצפויה להשלים את עלייתה לשלב הבא מול פלורה טאלין.
בבאר שבע  לוקחים מהמשחק בעיקר את היכולת של שחקני הקישור וההתקפה במחצית הראשונה, שהובילה לכמות מצבים גדולה שהסתיימה רק בשני שערים. מאור מליקסון, חנן ממן, ג'ון אוגו ודן איינבינדר סחטו מחמאות, אחרי שהיו דומיננטיים במרכז השדה ואוגו אף כבש את השער הראשון במשחק.
מאידך, הבעיות בחלק האחורי עדיין ממשיכות להטריד את הצוות המקצועי.  הבלם לואי טאהא, שהיה אמור לפתוח ב-11, נעדר בעקבות כיווץ בשריר הירך האחורי. טאהא עבר במהלך הימים האחרונים טיפולים מאסיבים אצל פיזיוטרפיסט הקבוצה, אך לבסוף הוחלט שלא לסכנו כדי שלא ייעדר גם מצמד המשחקים נגד אפואל ניקוסיה. הבלם ימשיך את הטיפולים גם בימים הקרובים והוא צפוי לחזור לשתף פעולה במרכז ההגנה עם שיר צדק במשחק הקרוב בעוד כ-8 ימים.
ההדחה ממוקדמות ליגת האלופות כבר בסיבוב השני, מהווה מכה מקצועית וגם מכה כלכלית לכיסה של אלונה ברקת, על אחת כמה וכמה אם קבוצתה לא תגיע לפחות לשלב הבתים של הליגה האירופית. אי ההעפלה לשלב הבתים של ליגת האלופות מנעה מברקת להעשיר את קופת המועדון בעוד כ-80 מיליון שקלים, כשהעפלה לשלב הבתים של הליגה האירופית (כפי שהצליחה באר שבע לעשות בשנתיים האחרונות) שווה הכנסה של כ-40 מיליון שקלים לפי הערכה הכוללת זכויות שידור, כרטיסים ומענקים מאופ"א. במקרה ובאר שבע לא תגיע כלל לשלב הבתים של הליגה האירופית, ברקת תצטרך להביא לא מעט כסף מהבית כדי להשלים את מיליוני השקלים שנכנסו בשנתיים האחרונות מהשתתפות במפעל.
נוסף על כך, ההשלכות למצב בו ב”ש תישאר עם הליגה בלבד יהיו כואבות ויביאו גם לשחרור שחקנים בכירים. הסגל הרחב של הקבוצה (כולל מיכאל אוחנה שעובר שיקום בלונדון ומיגל ויטור המוקפא) עומד נכון להיום על כ-30 שחקנים. גיא חיימוב, מיחאי קורהוט, מוחמד גדיר, וובה בראון, עמראן אלקרינאווי לא בתוכניות ולא צפויים להמשיך, יחד איתם יצטרכו בדרום לדלל את הסגל עוד יותר ולשחרר גם שחקנים בכירים שמחזיקים בחוזה לשנים נוספות במועדון, וזה כבר יהיה כאב ראש כלכלי רציני להנהלת האלופה אם היא רוצה שחדר ההלבשה לא יגיע לנקודת רתיחה.
 

תגובות גולשים

תקצירי משחקים

תקצירי משחקים נבחרים

כתבות אחרונות

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

הצטרף לרשימת התפוצה וקבל עדכונים בזמן אמת לכתובת הדוא"ל שלך.

הרשמה לניוזלטרס