ההעפלה של נבחרת העתודה לחצי גמר אליפות אירופה לא הפתיעה רבים מאנשי המקצוע. שם ידעו כבר בתחילת ההכנות שהנבחרת הנוכחית מסוגלת להגיע להישג משמעותי, ושרמת הכישרון בה לא נופלת מהנבחרת שהביאה את מדליית הכסף ב-2017.
הנבחרת הנוכחית אמנם כוללת כמה שחקנים בשנתם האחרונה בנבחרות גילאים - מייקל בריסקר, גיל בני, מירון רוינה, עידו פליישר, מיכאל מושקוביץ וכמובן יובל זוסמן, אבל כמעט חצי משחקני הנבחרת יהיו כאן גם בשנה הבאה ובעיקר דני אבדיה. ישראל כזכור קיבלו את אירוח אליפות אירופה לנבחרות עתודה 2019, ובאיגוד הכדורסל יודעים שהם צריכים  להתחיל להכין נבחרת ראויה שתוכל להילחם על הזהב גם בבית. מתוך המחשבה הזאת הגיעו לנבחרת כמה שחקנים צעירים יותר על חשבון ותיקים.
דני אבדיה הוא היהלום של הנבחרת, ועל כך אין ספק. הסקאוטים מה-NBA שהחלו להגיע באים בין היתר כדי לבחון את הכישרון של מכבי תל אביב ולראות האם באמת הוא ברמה הדרושה כדי להפוך לשחקן NBA טוב. ברבע הגמר נרשם אבדיה את משחקו החלש בטורניר, אבל גם קיבל בו את כמות הדקות הכי מועטה. המבחן הגדול של אבדיה יהיה האם יוכל להמשיך להתעלות מול עיניהן הבוחנות של מיטב אנשי המקצוע מהעולם.
הכוכב השני של הנבחרת - יובל זוסמן, שגם הוא כמו אבדיה לא יודע היכן ישחק בעונה הבאה, עבר תהליך מאוד מעניין עד כה באליפות. בשני המשחקים הראשונים, נגד גרמניה ורומניה, הוא לא היה בעניינים, קלע שלשה אחת משמונה ניסיונות ואכזב. בשלושת המשחקים הבאים זה כבר זוסמן שאריאל בית הלחמי רצה לראות ולשיאו הגיע נגד ספרד ברבע הגמר - ולא רק בהתקפה. הגארד-פורוורד היה בכל מקום, הפריע לכוכבים הספרדים, ובהתקפה להט עם 25 נקודות. למי שעוד מפקפק מי הכוכב של הנבחרת, הוא קיבל תשובה בהצגה במאני טיים של זוסמן.
 

תגובות גולשים

סיקור אירועים

סיקור מחזורי משחקים עבור ליגות מובילות

כתבות אחרונות

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

הצטרף לרשימת התפוצה וקבל עדכונים בזמן אמת לכתובת הדוא"ל שלך.

הרשמה לניוזלטרס