מכבי תל אביב השלימה רכש נוסף לעונה הקרובה. הקיצוני הניגרי, צ’יקו אופואדו בן ה-25 נחת היום בישראל וחתם הערב על חוזה לשנתיים עד 2020, עם אופציה לעונה נוספת, זאת בעבור שכר של כ-400 אלף יורו על פי הערכות. אופואדו הצטרף בהעברה חופשית לאחר שסיים את חוזהו בקבוצת אסקישהירספור הטורקית, בה אשתקד כבש 12 שערים והוסיף עוד 7 בישולים מעמדת הקיצוני.
אופואדו יכול לשחק בכנף שמאל ובימין, העמדות אליהן הוא מיועד גם בקבוצה של איביץ’. המשא ומתן איתו נמשך מזה תקופה ארוכה, אחרי שתחילה הוא העדיף את היידוק ספליט הקרואטית ולמעשה כבר היה סגור בה, אך הצהובים הצליחו לשכנעו להגיע לישראל גם בעזרתו של נוסא איגייבור ששוחח עמו והסביר לו על המועדון ועל החיים בתל אביב.
אופואדו מגיע לראשונה בקריירה שלו לתחנה מחוץ לטורקיה. את ניגריה הוא עזב בגיל 19 בלבד אחרי ששיחק בקבוצת אנוגו ריינג’רס. מאז הוא שיחק בליגה הטורקית השנייה, שם הופיע במדי ארבע קבוצות שונות. התחנה הראשונה שלו הייתה ב-2012 במדי 1416 טרבזון, בה רשם 25 הופעות ליגה, 7 שערים ו-2 בישולים.
הוא סיים בתום אותה העונה את החוזה שלו בקבוצה הניגרית ועבר בהעברה חופשית לקרשיאקה הטורקית, גם כן בליגה השנייה. במהלך 2013/14 כבש במדיה 8 שערים ליגה והוסיף עוד 7 בישולים. העונה הטובה הזו זיכתה אותו במעבר לסמסונספור, עדיין בליגה הטורקית השנייה, שם היו לו 10 שערים ו-6 בישולים בעונתו הראשונה ו-11 שערים לצד 3 בישולים בעונתו השנייה.
ב-2016 הגיע לאסקישהירספור, שתהפוך בסופו של דבר לתחנה האחרונה שלו בכדורגל הטורקי. המטרה הייתה להגיע סוף סוף לליגה הראשונה, אך אסקיש כשלה לעשות זאת בשתי העונות שלו שם. לפני העונה האחרונה בה כאמור כבש את מספר השערים הגבוה ביותר שלו (12) לצד מספר הבישולים הגבוה ביותר (7), ב-2016/17 היו לו 6 שערים ו-6 בישולים במדי אסקיש
 

תגובות גולשים

סיקור אירועים

סיקור מחזורי משחקים עבור ליגות מובילות

כתבות אחרונות

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

הצטרף לרשימת התפוצה וקבל עדכונים בזמן אמת לכתובת הדוא"ל שלך.

הרשמה לניוזלטרס