הפועל באר שבע תתחזק בעמדת השוער, ומי שיגיע לבירת הנגב יהיה יאניס אנסטיס, שוער א.א.ק אתונה בעונה שעברה, שינסה להוביל את אלופת ישראל לעונה בשלב הבתים של ליגת האלופות
אנסטיס, בן 27, הוא שוער שמתנשא לגבוה של 1.98 בעל נוכחות ברחבה ואתלטיות ברמה גבוהה. הוא גדל במחלקת הנוער של פאניוניוס ועלה לבוגרים בעונת 2011/2012. אולם בארבע שנים, רשם 17 הופעות בלבד, עד שבינואר של עונת 2013/2014 עבר לא.א.ק אתונה.
בעונה שלאחר מכן שימש כשוער ראשון ועזר לקבוצה לעלות חזרה לליגה הבכירה ביוון. למרות שעזר לה לעלות ליגה, בקיץ, טרם עונת 2015/2016, הקבוצה החתימה שוער בכיר בדמות אלאן ברוחה הוונצואלי, ששימש כשוער הראשון, עד אשר נפצע בדצמבר. ב-25 בדצמבר ערך אנסטיס את הופעת הבכורה שלו בליגה הבכירה, אך את ההזדמנות הוא לא לקח בשתי ידיים וטעות קשה שלו ביציאה לכדור גרמה להפסד 2:1 ללבדיאקוס. התפנית הגיעה ב-6 בינואר, מול סקודה שאנטי, כאשר הציל פנדל והוביל את קבוצתו ל-1:2.
את אשתקד הוא פתח כשוער הראשון של הקבוצה ושיחק נהדר בחודשיים הראשונים, שוב עקב פציעה של השוער הראשון, מה שזיכה אותו לזימון לסגל הנבחרת לקראת המשחק הגורלי מול קפריסין במוקדמות המונדיאל. ב-19 באוקטובר הוא רשם את ההופעה הטובה ביותר שלו במדי הקבוצה, ב-0:0 מול מילאן בסן סירו, הופעה שהכניסה אותו לנבחרת המחזור של אופ”א בליגה האירופית.
דווקא לאחר אותה פתיחת עונה, אנסטיס למעשה הפך מהשוער הראשון ל”מנודה”. זה לא היה עניין מקצועי. חוזהו היה אמור להיגמר באותה עונה ופערים כספיים מנעו את הארכת חוזהו. השוער השתכר כ-160 אלף דולר לעונה והפערים בין השחקן לקבוצה עמדו כל כ-100 אלף דולר נוספים.
בהמשך אותה עונה, אנסטיס ראה מהיציע את חבריו זוכים באליפות מספר 12 בתולדות המועדון וראשונה מזה 24 שנים. לכולם היה ברור שהשוער כבר לא ימשיך, אולימפיאקוס ניהלה עמו מגעים, שמו נקשר למספר קבוצות באנגליה, אך לבסוף השוער ימצא את עצמו בטוטו-טרנר.
למרות הגובה שלו, החולשה של אנסטיס היא משחק הגובה, בדיוק מה שהוביל לטעות שלו במשחק מול לבדיאקוס. נקודת החזקה שלו היא משחק הרגל. ב-50 ההופעות שלו במדי א.א.ק אתונה הוא כמעט שלא ירד מה-90% בדיוק המסירות, כאשר הממוצע עומד על 83%. המסירות הקצרות שלו מדויקות וגם במסירות הארוכות הוא לרוב מדייק.
מדובר גם בשוער פנדלים לא רע בכלל. בכל התקופה שלו במדי א.א.ק הוא עומד על 50% מהנקודה הלבנה. מתוך שישה פנדלים, הוא הצליח לעצור שלושה, בהחלט נתון יפה לשוער, שמנצל את הגוף הארוך שלו. הוא סופג 0.5 שערים בממוצע למשחק ועוצר כ-76% מהבעיטות שנבעטות אל עבר המסגרת. הוא מוסר בממוצע למשחק 11 מסירות אשר מוציאות התקפה מסוכנת.
 

תגובות גולשים

סיקור אירועים

סיקור מחזורי משחקים עבור ליגות מובילות

כתבות אחרונות

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

הצטרף לרשימת התפוצה וקבל עדכונים בזמן אמת לכתובת הדוא"ל שלך.

הרשמה לניוזלטרס