הפועל חדרה ממשיכה לשקוע ונמצאת בבעיה עוד טרם החלה הליגה כאשר היא הגישה בקשה דחופה לבית המשפט המחוזי בירושלים, על מנת שזה יחייב את רשם העמותות להעניק לה ניהול תקין זמני עד להכרעה  בעתירתה, נחלה אכזבה כאשר השופטת דנה כהן-לקח דחתה את בקשתה.
אני סבורה כי לשיהוי האמור מצד העותרת לא ניתן הסבר משכנע”, כתבה השופטת כהן-לקח בהחלטתה והוסיפה: “על פני הדברים, לא מדובר בליקויים מעטים או זניחים אלא בליקויים מהותיים. אינני מקלה ראש בטענתה של העותרת (חדרה) בדבר הנזק שעלול להיגרם לה בשל האפשרות שתרד ליגה. מכל מקום, אין בעצם החלטת הרשות לבקרת תקציבים ובסנקציה שעלולה לנבוע ממנה, כדי להצדיק היעתרות של בית משפט זה לבקשתה של העותרת לקבל צו ביניים”.
לאחר קבלת החלטת בית המשפט, הפועל חדרה מוכנה לפתיחת ליגת העל בתקציב מינימום העומד על 9.5 מיליון שקלים בלבד. הדיון הבא בנושא רשם העמותות יתקיים ב-3 באוקטובר ועד אז תוכל הקבוצה לפתוח את העונה וכרגע ללא עונש הפחתת מינוס תשע הנקודות. חדרה, שגייסה עוד קודם ספונסרים שיסייעו לקבוצה, תאלץ להתמודד עם הכספים הקיימים וללא הזרמת כספים מהטוטו והעירייה בשל אי קבלת אישור הניהול התקין.
אחד הספונסרים העיקריים של הקבוצה הינו ״החברה הכלכלית חדרה״, גוף שהוקם על ידי עיריית חדרה ונחשב מבחינה חוקית לגוף נפרד על אף שנמצא בבעלות מלאה של העירייה. חברה הזו הוקמה לצורך פיתוח, קידום ובקרה על פרויקטים עירוניים חדשניים.
המועדון לא יכול לקבל את כספי העירייה המוקצבים לקבוצת כדורגל בגלל אי הימצאות אישור ניהול תקין, אך בשל העובדה כי מדובר בגוף נפרד על פי חוק, ״החברה הכלכלית חדרה״ נחשבת כספונסר של הפועל חדרה ולמעשה כמו כל ספונסר אחר, תעביר לקבוצה כספים העומדים על סכומים של כשני מיליון שקלים תמורת פרסום של שילוט וכו׳.
במהלך השבוע הבא ראשי המועדון יגייסו מכמה גופים שונים את הכספים הרלוונטיים בכדי להציג את הבטוחות לבקרה.
 

תגובות גולשים

סיקור אירועים

סיקור מחזורי משחקים עבור ליגות מובילות

כתבות אחרונות

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

הצטרף לרשימת התפוצה וקבל עדכונים בזמן אמת לכתובת הדוא"ל שלך.

הרשמה לניוזלטרס