בתחילת 2016 בית משפט  קבע כי שינוי יחס הזכייה הוא עניין מהותי שקיימת חובה לעדכן בו את המהמר. בית המשפט   הוסיף כי  קשה להאמין באמת ובתמים שמהמר ווינר טיפוסי נוהג להקדים עיון בתקנות למילוי טופס ההימור וגם אם ימצא מהמר אקסצנטרי שכזה ספק אם הוא ימצא בתקנות את ידיו ורגליו

המועצה להסדר ההימורים בספורט היא תאגיד סטטוטורי הפועל מכוח החוק להסדר הימורים בספורט. במסגרת פעילותה, מקיימת המועצה הימורי ספורט שרווחיהם משמשים לקידומם ולפיתוחם של תרבות הגוף, החינוך הגופני והספורט בישראל. בהתאם לחוק, נקבעו על ידי המועצה באישורים הדרושים מספר תכניות, שאחת מהן המכונה "הימורים יומיים" מוסדרת בתקנות להסדר הימורים בספורט (תכנית הימורים יומיים) ומוכרת לציבור בסימן המסחר "ווינר" (Winner). ההימורים בתוכניות ווינר הם הימורים ביחס לתוצאות משחקים ותחרויות ספורט, בעיקר משחקי כדורגל וכדורסל, ובמרבית ההימורים קובעת המועצה  יחס זכייה מסוים אשר מגדיר את הסכום בו יזכה המשתתף בגין כל שקל שיסכן, ומפרסמת אותו לציבור בחוברת מודפסת ובאתר אינטרנט. לעיתים, מחליטה המועצה  לשנות את יחס הזכייה שנקבע למשחק מסוים בנוגע להימורים שיקלטו מעתה ואילך.

בית המשפט   קבע  כי העובדה שיתכן שיחס הזכייה שפורסם בחוברת ווינר אינו יחס הזכייה הרלוונטי להגרלה הוא עניין מהותי מבחינת המהמר, שכן זה בוחן את כדאיות ההימור בהתאם לפרס המובטח לו במקרה שיצליח לנחש את תוצאת המשחק, וממילא האפשרות שהפרס לו יזכה גבוה או נמוך מזה שננקב בחוברת היא עניין שעשוי להשליך על השאלה האם יהמר ובאיזה סכום. מכאן, שביחס להימורים ביחס קבוע כגון הימורי ווינר, העובדה שיחס הזכייה שפורסם עשוי להיות שונה מיחס הזכייה בפועל הוא מסוג העניינים שקיימת חובה לעדכן בו את המהמר, הן לפי העקרונות הכלליים של דיני החוזים והן לפי חובות הגילוי המיוחדות שנקבעו בדיני הגנת הצרכן.

תגובות גולשים

מאמרים

אתר בנקרים מביא למשתמשים מאמרים הקשורים באופן ישיר ועקיף להימורי הווינר בארץ ובעולם

כתבות אחרונות

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

הצטרף לרשימת התפוצה וקבל עדכונים בזמן אמת לכתובת הדוא"ל שלך.

הרשמה לניוזלטרס