היסטוריה קצרה של הפועל קטמון
חל מסוף שנות ה-90 התנהל סכסוך בדבר הבעלות על קבוצת הפועל ירושלים בין הבעלים יוסי סאסי והיו"ר לשעבר ויקטור יונה. בעקבות חוסר השקט הניהולי ירדה הקבוצה עד לליגה הארצית. בשנת 2007, לאחר מספר שנים בהם ניסו אוהדי הפועל ירושלים ללא הצלחה, למצוא משקיע חדש שירכוש את הקבוצה מידי יונה וסאסי, החליטו חלק מהאוהדים בראשות העיתונאי אורי שרצקי להקים חברה בניהול האוהדים בשם "קטמון ייזום מפעלים בע"מ", אשר תקנה חלק מהבעלות על הקבוצה. לאחר שזו לא הצליחה להגיע להסכם עם יוסי סאסי, הוחלט על הקמת קבוצה חדשה אלטרנטיבית. האוהדים פנו להנהלת הפועל מבשרת ציון/אבו גוש מליגה א', אשר עמדה על סף פירוק, ולאחר קבלת הסכמתה, מיזגו אותה עם החברה שהקימו ושינו את שם הקבוצה ל"הפועל קטמון".
בנובמבר 2013, במסגרת הסיבוב הראשון של עונת 2013/2014 בליגה הלאומית, שיחקה הקבוצה לראשונה נגד הפועל ירושלים באצטדיון טדי, וניצחה בתוצאה 1:2‏.בתום עונה זו ירדה הקבוצה בחזרה לליגה א', לאחר שהפסידה לעירוני טבריה במשחקי המבחן. בעונת 2014/2015 מינתה הקבוצה לתפקיד המאמן את אסף נימני ובסיום עונה אחת בליגה א' צפון עלתה הקבוצה בחזרה בפעם השנייה לליגה הלאומית. במהלך עונת 2016/2015 עזב נמני את המועדון בשל חוסר הצלחה מקצועית ובמקומו מונה לתפקיד פרדי דוד. בעונת 2015/2016, תחת ניהולו של דוד, העפילה הקבוצה לפלייאוף העליון של הליגה הלאומית וסיימה במקום הרביעי, הגבוה בתולדותיה. בדצמבר 2016 התפטר דוד מתפקידו כמאמן הקבוצה ובמקומו מונה בני בן זקן, איתו העפילה שוב הקבוצה לפלייאוף העליון וסיימה במקום החמישי. בתחילת עונת 2017/2018 מונה ליאור זאדה לקדנציה שנייה כמאמן הקבוצה.
במהלך השנים נעשו מספר ניסיונות שלא צלחו לאיחוד בין הפועל קטמון ירושלים להפועל ירושלים.
בתום עונת 2016/2017 ירדה הפועל ירושלים לליגה א' ובכך הפכה הפועל קטמון ירושלים לקבוצת הפועל הבכירה בירושלים.

מאמן הקבוצה
 ליאור זדה

שחקנים חדשים שעברו במהלך הקיץ
עדן שרם, דניאל בוסי, אמיר בן שמעון, עדן דהן, אביחי וודג’ה, אבי מלכה, וויליאם אגדה, רז רחמים, ותמיר עדי.

צפיות לעונה הקרובה
פלייאוף עליון עם אפשרות למאבקי עליה לליגת העל

הפועל קטמון סיימה במקום החמישי בעונה שעברה, השיגה חיזוק משמעותי לחוד שלה כשהחתימה את עדן שרם וחזר אליה מהשאלה החלוץ הצעיר וויליאם אגדה, שנחשב לכישרון גדול וכיכב בעונה שעברה בקבוצת הנוער של מכבי תל אביב אשר זכתה באליפות. מנגד, אחד השחקנים החשובים שלה, אבירם ברוכיאן, עזב התום העונה. קטמון בילתה בצמרת בשנים האחרונות ובשלוש העונות האחרונות הצליחה להגיע לפלייאוף העליון, בתקווה לעשות זאת גם השנה ואולי אפילו לקפוץ מדרגה אחת קדימה. מה שבטוח, זה התחיל טוב עם עלייה לגמר גביע הטוטו מה שמוכיח שפני הקבוצה קדימה
 
תגיות : הפועל קטמון

תגובות גולשים

מאמרים

אתר בנקרים מביא למשתמשים מאמרים הקשורים באופן ישיר ועקיף להימורי הווינר בארץ ובעולם

כתבות אחרונות

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

הצטרף לרשימת התפוצה וקבל עדכונים בזמן אמת לכתובת הדוא"ל שלך.

הרשמה לניוזלטרס