היסטוריה קצרה של בני לוד
הקבוצה נוסדה בשנת 1997 על ידי איחוד של שתי קבוצות - "בני לוד" ו"רכבת לוד", ששיחקו בליגות הנמוכות וייצגו את שכונות פרדס שניר ושכונת הרכבת בעיר.
בתחילת עונת 2005/2006 מונה יעקב בנודיס למאמן הקבוצה, במטרה להעלות אותה לליגה הלאומית. בעקבות הכשלונות בתחילת העונה הוא התפטר, ויעקב הלל, בשנתו הראשונה כמאמן כדורגל, מונה למאמן הקבוצה. בני לוד סיימה את העונה במקום הראשון בליגה א' ועלתה לליגה הלאומית, ביחד עם מכבי אחי נצרת. הקבוצה השלימה הישג נאה, כאשר עלתה שלוש ליגות בתוך שלוש שנים: מליגה ב' עד לליגה הלאומית. בנוסף לכך הגיעה הקבוצה בעונה זו עד לסיבוב ט' בגביע המדינה.
את עונת 2006/2007, עונת הבכורה של הקבוצה בליגה הלאומית התחיל כמאמן הקבוצה יעקב הלל, שהעלה אותה לליגה הלאומית, אך לאחר פתיחה רעה, התפטר הלל לאחר מספר מחזורים. במקומו מונה המאמן רמי לוי שנכשל אף הוא והתפטר לאחר שבועות בודדים בתפקיד. לאחר כשבועיים הוחלט למנות את ערן קוליק למאמן הקבוצה.
למרות ההצלחה בעונה הקודמת, החליטה בני לוד שלא להאריך את חוזהו של קוליק בתום העונה, ואת עונת 2007/2008 התחיל כמאמן הקבוצה מישל דיין, שאימן בעונה הקודמת את שתי הקבוצות שירדו לליגה הארצית: הפועל ירושלים והפועל אשקלון. דיין נכשל גם בבני לוד ופוטר באמצע העונה, ובמקומו מונה שוב ערן קוליק למאמן הקבוצה.
את עונת 2008/2009 התחיל כמאמן הקבוצה גילי לנדאו, אך הוא נכשל וסיים את תפקידו, לאחר שהקבוצה רשמה בשבעה מחזורים חמישה הפסדים ושתי תוצאות תיקו. במקומו מונה למאמן ערן קוליק, ולאחר מכן אימן את הקבוצה ניסן יחזקאל. בנובמבר 2010 פוטר מאמן הקבוצה נג'ואן גרייב אחרי חודשים ספורים בהם אימן, ובמקומו מונה סלימאן אזברגה.
בעונת 2011/2012 הדיחה בני לוד את בית"ר ירושלים בסיבוב ח' של גביע המדינה בבעיטות הכרעה, והודחה בשלב שמינית הגמר על ידי הפועל תל אביב.
בעונת 2012/2013 הודחה בני לוד בשלב שמינית הגמר בגביע המדינה על ידי בני סכנין.
בעונת 2013/2014, אחרי מספר שנים באצטדיון שכונת התקווה, חזרה הקבוצה לשחק באצטדיון העירוני בלוד, לאחר ששופץ ושודרג בהתאם לתקני האירוח של הליגה הלאומית
ב-9 באוגוסט 2018 נפטר הבעלים ויו"ר הקבוצה מוחמד אזברגה (אבו סובחי) ממחלה קשה.
 
מאמן הקבוצה
 סלימאן אזברגה
 
שחקנים חדשים שעברו במהלך הקיץ
מרטין רוס, אסף לוי, אוהד ברזילי, גיא גומברג ודייגו ניקולייבסקי.
 
 צפיות לעונה הקרובה
אחת המועמדות לירידת ליגה
אי ודאות ממשית קיימת בקבוצה לאחר לכתו לעולמו של היו”ר אבו סובחי שהיה ללא ספק הדמות הכי דומיננטית במועדון והגורם הכלכלי שהחזיק את הקבוצה בשנים האחרונות. כבר לפני תחילת העונה בעיות כספיות לא פשוטות יש למועדון כאשר מספר  שחקנים טרם עברו בבקרה התקציבית. לוד פתחה רע מאוד את גביע הטוטו כשהפסידה בשלושת משחקיה במסגרת הבתים ונראית לפי שעה כאחת המועמדות הבולטות לירידת ליגה. 

תגובות גולשים

מאמרים

אתר בנקרים מביא למשתמשים מאמרים הקשורים באופן ישיר ועקיף להימורי הווינר בארץ ובעולם

כתבות אחרונות

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

הצטרף לרשימת התפוצה וקבל עדכונים בזמן אמת לכתובת הדוא"ל שלך.

הרשמה לניוזלטרס